علت پراکندگی بوی بنزین در خودرو

گاهی اوقات در خودرو بوی بنزین به مشام می رسد که این ممکن است ناشی از مشکلات جدی خودرو باشد  یا در بعضی مواقع حتی خطر آفرین هم باشد. در صورت بروز چنین مشکلی حتما خودرو خود را به یک تعمیرگاه و مکانیک کار نشان دهید تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنید شماره مکانیک سیار سعادت امداد در همین مقاله درج شده است

این بو برای بسیاری از افراد آزار دهنده است و باعث سردرد آنها می شود. ممکن است شما از آن دسته اشخاصی باشید که به بوی بنزین علاقه داشته باشند. اما این علاقه نباید مانع این شود که شما این مشکل جدی را رفع ننمایید.

در ادامه این مطلب از وبسایت تخصصی سعادت امداد،  با ما همراه باشید تا به شما راهکار های مفیدی ارائه دهیم.

بوی بنزین به علت خرابی کنیستر بنزین

کنیستر خودرو، قطعه ای نصب شونده روی خروجی باک خودرو می باشد که وظیفه اش جذب بخارات بنزین است. همانطور که مطلع هستید، بنزین ماده ای مشتعل است که توانایی زاری در جذب گرما از محیط دارد و اگر گرما به اندازه ای نباشد که بنزين را شعله ور کند، بنزين تبدیل به بخار می شود.

درصورتیکه در باک خودرو هیچ منفذی برای خروج این گاز وجود نداشته باشد، تجمع این بخار می تواند خطر آفرین باشد در نتیجه طراحان خودرو با ايجاد یک سوراخ یا منفذ ، کاری می کنند که این گاز ها از باک خارج شود.

پارگی و خرابی شیلنگ های ورودی و خروجی خودرو می تواند عاملی برای پراکندگی بوی بنزین در خودرو باشد.

علائم خرابی کنیستر

اگر علاوه بر استشمام بوی بنزین در ماشین ، هنگام گشودن درب باک خودرو صدای خروج بخار بنزین با فشار شنیده شود، که صدایش مانند ترکیدن حباب است ، باید بدانید وقت آن رسیده که حتما وضعیت کنیستر خودرو را بررسی کنید. برای چک کردن سالم بودن شیر برقی کنیستر نیز واجب است از دستگاه عیب یاب یا همان دیاگ استفاده کرد.

فقط از این طریق قابل بررسی است.

وجود بوی بنزین به علت نشت بنزین

طبیعتا علت عمده وجود بوی بنزین در کابین نشتی بنزین است، اما اینکه این نشتی مربوط به چه قطعه ای می باشد و منشاء آن کجاست مطالبی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

امکان دارد با گذشت زمان به دلیل فرسودگی و یا ضربه ، مخزن باک خودرو و یا شلنگ های ورودی و خروجی آن دچار خوردگی، صدمه شده یا حتی سوراخ و یا پاره شده  که در این صورت هنگام رانندگی باعث خروج  بنزین از محل آسیب دیده شده.

در نتیجه علتی برای پخش شدن بوی بنزین در خودرو می‌شوند. ممکن است در یک لحظه ضربه ای به خودروتان وارد شده باشد که شما متوجه آن نشده اید که امروزه این مشکل به خوبی برطرف شده است.

 

ما در این مقاله ها از مجموعه سعادت امداد سعی داریم شما را مشکلات خودرو آشنا کنیم و دانشی هرچند کوچک در این زمینه به شما بدهیم اگر علاقه مند هستید می توانید مقاله در مورد بهترین زمان تعویض روغن را مطالعه کنید.